Kind crimineler door weinig communicatie met ouder | Raad voor de Kinderbescherming

U bent hier:Home Nieuws  Kind crimineler door weinig communicatie met ouder

Kind crimineler door weinig communicatie met ouder

Nieuwsbericht | 02-09-2009

De mate van communicatie tussen ouders en hun kinderen bepaalt mede of deze zich crimineel gedragen. Weinig communicatie binnen het gezin is een risicofactor die bijdraagt aan een toename van jeugdcriminaliteit. Dat blijkt uit een onderzoek van wetenschappers van de Universiteit Utrecht.

Jongeren tussen 13 en 17 jaar vertellen steeds minder aan hun ouders. Andersom laten ouders hun kinderen steeds vrijer in hun tienerjaren. Wetenschappers ontdekten tijdens een studie van vijf jaar onder 300 gezinnen dat het vrijlaten van je kind criminaliteit in de hand kan werken.

“Ouders moeten worden aangemoedigd om te stimuleren dat hun kinderen voldoende delen met hen, bijvoorbeeld door gezamenlijke vrijetijdsbesteding of door het tonen van interesse in de wereld van hun tienerkind. Jongeren die een goede relatie hebben met hun ouders, vertellen wel zelf wat relevant is of vragen om hulp”, aldus adolescentieonderzoeker Loes Keijsers.

Bovendien suggereert deze studie dat in goed functionerende families ouders geen informatie moeten opeisen of te strenge regels moeten stellen. Dit werkt contraproductief. In slechtere relaties kunnen regels en controle door ouders juist positief uitwerken. De jongeren vertonen dan minder delinquent gedrag.

Meer informatie