Ministerie van Justitie

U bent hier:Home Nieuws  Middelengebruik vergroot kans op schoolproblemen

Middelengebruik vergroot kans op schoolproblemen

Nieuwsbericht | 27-01-2010

Regelmatig gebruik van alcohol of cannabis zijn risicofactoren voor spijbelen, een geringere schoolmotivatie, verminderde schoolprestaties en schooluitval.

Regelmatig gebruik van alcohol of cannabis zijn risicofactoren voor spijbelen, een geringere schoolmotivatie, verminderde schoolprestaties en schooluitval. Dat blijkt uit het onderzoeksrapport 'Middelengebruik en voortijdig schoolverlaten' van het Trimbos-instituut in samenwerking met de Universiteit Utrecht. Het onderzoek werd uitgevoerd in opdracht van de ministeries van OCW en VWS.

De kans op schoolproblemen door middelengebruik is groter bij meisjes, jonge adolescenten en hoger opgeleiden.

Vooral scholen voor vmbo en mbo hebben behoefte aan meer ondersteuning op het gebied van middelengebruik in relatie tot schoolverzuim. Praten over problematisch gebruik en verslaving is voor veel docenten en leerlingen een taboe.

Meer informatie