De leerstraf is een verplichte training. Daarbij leer je anders om te gaan met situaties die je lastig vindt, zodat je niet weer met politie en justitie te maken krijgt.
Leerstraffen: TACt, So-Cool en Tools4U
Er zijn 3 leerstraffen voor jongeren: Training Agressie Controle (TACt), So-Cool en Tools4U. De bijeenkomsten zijn altijd individueel. Dat betekent dat alleen jij en de trainer erbij zijn.
Leerdoelen en oefenen
Tijdens de eerste bijeenkomsten praat je met de trainer over wat er goed gaat en welke leerdoelen je wilt halen. Tijdens de training ga je samen met de trainer situaties die je lastig vindt oefenen. Ook krijg je opdrachten mee om thuis te oefenen.
Ouder(s) bij de training betrokken
Bij alle leerstraffen zijn je ouder(s) in ieder geval bij het kennismakingsgesprek met de trainer en het eindgesprek.
Bij sommige leerstraffen heb je een of meer bijeenkomsten samen met je ouder(s). Soms volgen zij zelf ook een trainingsbijeenkomst. De coördinator taakstraffen legt dit bij het eerste gesprek aan jou en je ouder(s) uit.
Eindgesprek
Aan het einde van de training heb je een eindgesprek. Daarin laat je zien wat je hebt geleerd en hoe dat jou helpt om problemen te voorkomen. Als je klaar bent met de training krijg je een certificaat.
Bij de leerstraf TACt (Training Agressie Controle) leer je je boosheid onder controle houden. Ook leer je anders om te gaan met andere mensen, zodat je problemen kunt voorkomen of oplossen zonder agressief te worden.
Je hebt 2 bijeenkomsten per week en in totaal 20 bijeenkomsten (TACt regulier) of 19 bijeenkomsten (TACt plus).
Bij de leerstraf Tools4U leer je anders omgaan met bepaalde situaties of met mensen in je omgeving. Bijvoorbeeld ‘nee’ zeggen als je vrienden vragen om iets te doen wat niet mag. Of een ruzie oplossen. Of hoe je kunt aangeven als je iets niet wilt.
Je hebt 1 bijeenkomst per week en in totaal tussen de 12 en 17 bijeenkomsten. De coördinator taakstraffen legt je uit hoeveel het er precies zijn.
Bij de leerstraf So-Cool leer je je gedrag te veranderen en na te denken voor je iets doet. Bij deze training kies je ook een buddy. Dat is iemand die jou goed kent en die je kan helpen met de leerstraf. Jouw buddy is soms ook bij de trainingsbijeekomsten.
Je hebt 1 bijeenkomst per week en in totaal 17 bijeenkomsten (bij 40 uur leerstraf) of 23 bijeenkomsten (bij 50 uur leerstraf).
